Kök Hücre Tedavisi

Kordon kanı kök hücre tedavisi, saç ekimi de dahil olmak üzere çeşitli tıbbi tedavilerde potansiyel uygulamaları olan, gelişmekte olan bir araştırma alanıdır. Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu kanından elde edilen kök hücrelerin kullanımını içeren tıbbi bir prosedürdür.

İlk olarak, bir bebeğin doğumundan hemen sonra göbek kordonundan kordon kanı alınır. Bu işlem güvenli, ağrısızdır ve anne ya da bebek için herhangi bir risk oluşturmaz. Daha sonra toplanan kordon kanı, kök hücrelerin izole edilmesi için bir laboratuvar işlemine tabi tutulur.

Kök hücreler, kıl folikülü hücreleri de dahil olmak üzere çeşitli hücre tiplerine farklılaşma yeteneğine sahip vücudun yapı taşlarıdır. İzole edilen kök hücreler, sayılarını artırmak için laboratuvarda kültürlenir ve genişletilir. Bu adım, nakil için yeterli miktarda kök hücrenin mevcut olmasını sağlar.

Saç ekimine hazırlık aşamasında saç derisi temizlenip uyuşturularak ekim yapılacak bölge (saç köklerinin ekileceği bölge) hazırlanır. Genişletilmiş kök hücreler, kafa derisinin alıcı bölgesine enjekte edilir veya implante edilir. Kullanılan spesifik teknik, sağlık hizmeti sağlayıcısına ve takip edilen araştırma protokolüne bağlı olarak değişebilir. Kök hücrelerin yeni saç köklerinin büyümesini desteklemesi ve genel saç restorasyon sürecini geliştirmesi bekleniyor

kokhucre tedavisi
Bilgi Al
Hemen Tıkla Bilgi Al
Call Now Button