Ağrısız Tedavili Saç Ekimi

Operasyon Süreci

icon1 Ortalama Kalış Süresi 3 GÜN
icon2 Hastanede Kalış Süresi
icon3 Operasyon Süresi 6-8 SAAT
icon4 Anestezi Local Anestezi
icon5 İyileşme Süresi 7-8 GÜN

Saç ekimi, sonrası yıkama nasıl yapılır?

Saç ekimi öncesi uygulanan uyuşturma işlemi sırasında max 1-2 dk ufak ağrı hissedilebilir. Yıllarca bu durumdan tedirgin olan hastalar saç ekiminden korkmuş ve yaptırmaktan vaz geçmişlerdir. Son yıllarda yeni teknoloji ile iğne bulundurmayan ağrısız lokal anestezi cihazı ile uyuşturma işlemi çok daha konforlu hale gelmiştir. Bu cihazın ucunda iğne yoktur ve cihazın içine yerleştirilen anestezik madde basınç ile doku altına enjekte edilmektedir. Bu işlem sırasında ağrı hissedilmez. Önce ağrısız anestezi cihazı ile uyuşturulan doku tekrar iğnelerle uyuşturulur. Fakat cihaz ile %90 uyuştuğu için bu aşamada hastamız maksimum 1 dakika çok ufak ağrı hissedebilir veya hiç ağrı hissetmez.

saç ekimi 01

Bu cihazın avantajı ağrı hissiyatını minimum düzeye indirdiği gibi hiçbir yan etkisi yoktur. Hastamız işlem sırasında veya sonrasında ağrı hissetmez. Normal lokal anesteziye göre çok daha konforlu ve ağrısız bir işlemdir. Bu sebeple günümüzde sıklıkla tercih edilir. Siz de ağrısız tedavili saç ekimi için bizi tercih edebilir, acısız bir şekilde yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Yeni nesil teknolojik cihazlarımız sayesinde uygulanacak olan ağrısız tedavi için bizi arayarak kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Neden Dymed'i tercih etmelisiniz?

Dymed Hair Clinic, uzun süredir saç ekim tedavileri sunan bir kliniktir. Yeni yöntemler ve üst düzey teknolojiye sahip cihazlarla saç ekimi yapılmasına olanak sağlayan bu klinik sayesinde ağrısız ve acısız bir şekilde saç ektirebilmek mümkün olur. Ayrıca Dymed Hair Clinic, bünyesinde en iyi saç ekim uzmanlarını barındırmaktadır. Bu sebeple de çok sayıda hasta tarafından tercih edilir. Bununla birlikte Dymed Hair Clinic kliniği tarafından yapılan tüm saç ekimi tedavileri, kesin olarak başarıya ulaşır.

TEDAVİLİ FUE SAÇ EKİMİ?

Saç ekimi öncesi uzman tarafından hastanın ihtiyacı olan tedavi belirlenmektedir. Önemli olan sadece saçın ekilmesi değil, hastanın sonrasında ekilen saçlarının sağlıklı çıkması gibi kendi doğal saçlarını da güçlendirmektedir. Bu tedaviler saç ekimi yaptıran hastalarımıza özel planlanmaktadır. İhtiyacı olan plazma tedavisi, mezoterapi tedavi, vitamin ve procapil içeriğine sahip sprey takviyesi hastanın ihtiyacı yönünde uygulanmaktadır. Procapil saçın beslenmesine yardımcı olarak ekilen saçların daha kalın ve hızlı çıkmasını sağlamaktadır.

TEDAVİLİ SAÇ EKİMİ İLE %99 MEMNUNİYET GARANTİLİDİR.

Sadece saç ekimi değil saç tedavisi uygulanan hastalarımız kendi saçlarının dökülmesinin durduğunu ve hatta güçlendiğini görmektedirler.Ekilen saçlar ömür boyu dökülmeme garantilidir. Fakat hastanın doğal saçları desteklenmezse zayıflayabilir ve dökülebilir. Bu durum hastanın ilerde tekrar saç ekimi olmasını gerektirebilir. Tekrar saç ekimi hastanın hem maddi hem manevi kaybına sebep olmaktadır. Bunun tek çözümü TEDAVİLİ SAÇ EKİMİDİR. Tedavili FUE saç ekimi, tercih edebileceğiniz en etkili saç ekim yöntemlerinden biridir. Dymed Hair Clinic kliniğimizde tamamen profesyonel bir şekilde uygulanan FUE saç ekimi tedavisi, en kısa süre içerisinde yeni saçlarınıza kavuşmanıza yardımcı olur. Siz de FUE saç ekimi tedavisini tercih etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekim Aşamaları?

Ağrısız Anestezi ve Greftelerin Mikromotor İle Toplanması

İşlem öncesi saç köklerinin alınacağı dönor alan ve ekim yapılacak alan uzman tarafından belirlenmektedir. Öncelikle ağrısız anestezi cihazı ile iğnesiz uyuşturma işlemi yapılır. Bu cihaz iğne fobisi olan ağrı hissetmek istemeyen hastalarımız için avantaj oluşturmaktadır. Uyuşturma işleminden sonra fue-mikromotor yardımı ile greftler tek tek toplanır.

Kökler alınırken hasta ağrı hissetmez. Saç kökleri yani greftlerimiz özel solüsyonların içerisine tek tek sayılarak yerleştirilir. Bu işlem sırasında greftlerin zarar görmeden sağlıklı bir şekilde alınması büyük önem arz etmektedir. Grefler birli ikili üçlü dörtlü hatta bazen beşli olabilmektedir.

Greftlerin ucundaki çoklu köklerin alınması deneyim ve uzmanlık isteyen bir durumdur. Saç ekiminin başarılı olması ekibin ve uzmanın deneyimine bağlıdır.

Dymed Hair Clinic tamamen deneyimli, tecrübeli ve alanında uzman doktorlar ile sizlere destek vermektedir. Bu sayede her türlü operasyon başarıyla yürütülmekte ve hastalar için olumlu sonuçlar meydana gelmektedir. Siz de başarılı sonuçlar için bizi tercih edebilirsiniz.

Kanalların Safir Maden ile Açılması

Bugün gelişen teknoloji ile FUE Saç Ekimi ile birlikte değerli bir maden olan safir uçlar kullanılmaya başlandı. Safirin diğer stiller’den farkı pürüzsüz ve doku hasarını minimuma indirgemesidir. Dokuda oluşan hasarlar hızlıca iyileşmektedir ve skar izi kalmamaktadır.

Fue saç ekimi ile birlikte kullanan safir uçlarla kanallar tek tek itina ile açılmaktadır. Kanal açılırken greftlerin yerleştirileceği yönleri belirlenmektedir. Greftlerin yönleri diğer doğal saçları gibi öne doğru 20-30 derecelik açılarla verilmektedir. Bu fue saç ekiminin sonucunun daha doğal olmasını ve ekilen saçların anlaşılmamasını sağlamaktadır. Önemli olan sadece saçın çıkması değil sıklığının ve yönlerinin doğru bir şekilde planlanması gerekmektedir. Safir uçlarda minimum doku hasarı verilerek ekilen köklerin diplerinde çukurlar oluşmamaktadır.

Mikro kanallar en iyi safir uçlarla açılmaktadır. Saç kökleri açılan kanallara ekilmektedir. Anti bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi; keskinlik, dayanıklılık ve sertlik gibi fiziksel özellikleri nedeniyle kanal açarken doku travması minimuma indirilir.

Greftlerin sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğuyla birlikte doğal bir görünüm elde edilir. Uygulama sonrası görülen ödem düzeyi azaltılır ve bu sebeple hasta her anlamda daha konforlu bir süreç yaşamaktadır. Saç kökleri kendi boyutundaki kanalların içine doğal açıyla ekildiği için açı ayarlarının değişmesi, greftlerin çıkması mümkün değildir.

Greftlerin Nakil Edilmesi

Fue saç ekiminin her aşaması gibi greftlerin nakil edilme aşaması çok önemlidir. Uzman ve deneyimi yüksek sağlık personelleri tarafından steril şartlarda yapılmalıdır. Ekim yaparken greftlerin ucundaki köklere zarar verilmemelidir. Greftler birli ,ikili, üçlü ve hatta dörtlü olabilmektedir. Greftleri yerleştirirken greft ucundaki köklere zarar verilmemelidir. Kökler yerleştirilirken hasta diğer aşamalarda olduğu gibi hastamız hiçbir şekilde ağrı hissetmez. Hastadan alınan greftlerin doku nakli yöntemi ile kanallara yerleştirilmektedir.

Saç ekimi uzmanı saç ekimi öncesinde yapacağı analizlerle hastanın kaç grefte ihtiyacı olduğunu belirlemektedir. Nakil edilecek greft sayısı hastanın kellik ve seyreklik alanının genişliğine ve saç sıklığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Grefti yerleştirirken özel steril pensteler kullanılmaktadır. Greftler bu köklere zarar verilmeden tutularak itina ile doku altına uygun şekilde yerleştirilir. Greft yerleştirmenin özel teknikleri vardır ve bunu deneyimli saç ekim ekibi ile yapılmaktadır.

DYMED HAIR CLINIC

DYMED Hair Clinic  ayrıcalıklı dünyasıyla tanışın Son teknoloji tedavi yöntemlerini kullanıyor
işlemlerimizi; konforunuz ve isteklerinizi baz alarak şekillendiriyoruz Dymed’in ayrıcalıklı dünyasıyla tanışın!

işlemlerimizi; konforunuz ve isteklerinizi baz alarak şekillendiriyoruz dymed’in ayrıcalıklı dünyasıyla tanışın!

Son Teknoloji Tedaviler

En son teknoloji cihazlarla modern tedaviler gerçekleştiriyor,  hastalarımızı hayalini kurduğu görünüme kavuşturuyoruz.

VIP Hizmet

En son teknoloji cihazlarla modern tedaviler gerçekleştiriyor,  hastalarımızı hayalini kurduğu görünüme kavuşturuyoruz.

Hasta Memnuniyeti

En son teknoloji cihazlarla modern tedaviler gerçekleştiriyor,  hastalarımızı hayalini kurduğu görünüme kavuşturuyoruz.

Lüks Otel

Hastalarımız işlemleri süresince, rezervasyonunu gerçekleştirdiğimiz lüks otellerde konaklıyorlar.

Özel Danışman

1 yıl boyunca özel tıbbi danışmanınız, sizinle her ay iletişim halinde olacak, sürecinizi yakından izleyecek.

Transfer Hizmeti

En son teknoloji cihazlarla modern tedaviler gerçekleştiriyor,  hastalarımızı hayalini kurduğu görünüme kavuşturuyoruz.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saç ekimi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.
 • Saç ekimi öncesi hastamızın kullandığı ilaçlar uzman tarafından kontrol edilmelidir.
 • Kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlar en az 1 hafta önce kesilmelidir.
 • Sigara kullanımımı minimuma indirgenmeli hatta mümkünse tamamen kesilmelidir.
 • Alkol kullanımı 1 hafta öncesinden kesilmelidir.
 • Kullandığı ilaçlar gerekirse tekrar düzenlenmelidir.

Yukarıdaki her nokta saç ekiminin başarıya ulaşması açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple bu noktaların her birine dikkat edilmesi operasyonun başarıya ulaşması açısından önem taşımaktadır.

 • İlk iki gün ekilen bölgeyi çok hassas bir şekilde korumalısınız. İki gün su değdirilmemesi gerekir.
 • Ekilen bölge darbelere ve sürtünmelere karşı korunmalıdır.
 • Uyku sırasında eğer varsa boyun yastığı ile yatılmalıdır. Boyun yastığı yoksa iki yastıkla 30-40 derecelik açı ile yatılması önerilir.
 • İlk saç yıkaması ekip gözetiminde hatta ekip tarafından yapılmalıdır. Diğer yıkamaları hasta evde kendi yapacağından ayrıntılı olarak yıkama işlemi anlatılır.
 • 1 ay ağır spordan uzak durulmalıdır. Yürüyüş yapılabilir hafif tempo koşu yapmakta sakınca yoktur.
 • 1 ay hamam, havuz, deniz ve saunaya girilmemelidir.
 • Saç ekimi sonrası 1 hafta 10 gün alkol kullanılmamalıdır. Sigara kullanımı azaltılmalıdır.
 • Saç ekimi sonrası verilen tüm ilaçlar uzmanın anlattığı şekilde kullanılmalıdır.
 • Şapka, bere, baret gibi kullanımlar ekim bölgenize bağlı olarak saç ekim uzmanlarınca önerildiği şekilde kullanılmalıdır.
 • Saç ekimi sonrası 1 hafta cinsel aktivite önerilmez.
 • Saç ekimi sonrası uzamaya başlayan saçlar en az 6 ay kesinlikle makine ile kesilmemelidir. Makas ile kısaltılmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İlerler

Saç ekimi süreci hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.
saç ekim süreci

Saçlarda kabuklanmalar ve hafif kızarıklıklar oluşur. Her gün yapılan yıkamalar sonucu kabuklar ufak ufak dökülmeye başlayacaktır. Bu süreçte saç telleri veya doku parçaları dökülebilir. Bu tamamen normaldir. Bunlar saç kökü değildir. Saç kökleri doku altındadır ve büyük bir darbe alıp kanamadığı sürece çıkması mümkün değildir. Bu sebeple ilk hafta en hassas dönemdir. Dikkat etmek şarttır.

Artık kabuklar tamamen iyileşmiştir ve kabuk dökme işlemi yapılabilir. Saç derisindeki kızarıklık azalmıştır. Kabuk dökme işlemini mümkünse ektirdiğiniz klinikte yaptırmalısınız. Eğer kliniğe girme sansınız yoksa uzmanınızın anlattığı tavsiyelere uyarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kabuklar dökülmüş ekilen saçlar uzamıştır. Dokuda oluşan pembelik nerdeyse tamamen normale dönmüştür. Artık özgürsünüzdür. İstediğiniz pozisyonda uyuyabilir ekilen saçlara korkmadan dokunabilirsiniz. Fakat tırnaklayarak kaşımak doğru değildir. Parmaklarınızın yumuşak olan kısımları ile dokunabilir ve istediğiniz şekilde yıkayabilirsiniz.
15 gün içinde ekilen saçlar şok dökülme dediğimiz dökülmeleri yaşayacaktır. Tedirgin olmayın bu geçici bir süreçtir.

Artık saç ekimi yaptırdığınızı kimse anlamayacak kadar normal bir görünüme kavuşursunuz. Sosyal aktivitelerinize dönebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki ekilen bölgeye darbe gelmemelidir.

Biz hastalarımıza özel saç tedavisi (plazma, mezoterapi, sprey, vitamin) planladığımız için saç çıkışı 2. Ay çıkmaya başmaktadır.

Saç çıkışı genel olarak 3. Ayda başlar. Bazı bölgelerde çıkış daha hızlı görülmektedir. Farklı uzunluktaki saçlar makas ile kesilerek düzeltilebilir.

Tedavili saç ekimi ile saçların %75-80 çıkabilir. Tedavisiz normal saç ekimlerinde %55-60 çıkış görülebilir. Saçlar artık kalınlaşmaya ve hızla sıklaşmaya baslar.

Saç çıkışının %90-95 çıkmıştır. Nadir de olsa tepe bölgesinin çıkışı 18 ayı bulabilir.

dymed hair clinic sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

18 yaşını doldurmuş herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan her birey bu işlemi yaptırabilir. İşlem öncesi hastanın hastalık öyküsü alınmakta ve uzman tarafından uygun görüldüğü taktirde operasyona alınmaktadır. Eğer tansiyon, şeker gibi rahatsızlıkları var ise işlem sırasında ve sonrasında süreç ona göre planlanmakta ve hastaya uygun tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Saç nakli öncesi uzun saçlı olarak gelmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi uzman tarafından çizilecek olan saçsız veya seyrek saç alanları daha net belirlenmektedir. Alan netleştikten sonra eğer tıraşsız saç ekimine uygunsanız ona göre bir saç kesim işlemi yapılmaktadır. Eğer tıraşsız saç ekimine uygun olmayan büyük açıklığa sahipseniz tamamen tıraş edilerek operasyona alınırsınız.

Saç ekimi sonrası oluşacak ödem ve şişliğin atılması için hastaya ödem atıcı ilaçlar verilmektedir. İki gün ile maksimum 7 gün içerisinde ödemi dolasım ile vücuttan atılmaktadır.

Ödemi azaltmak ve daha hızlı vücuttan atabilmek için ilaçlarını düzenli kullanmalı, bol bol sıvı tüketmeli, fazla tuzlu yiyeceklerden kaçınmalı ve ara ara alnınıza buz kompresi uygulamalısınız.

Saç ekimi aslında doku naklidir. Hastanın dokusu ile birlikte alınan greftleri zarar görmeden titizlikle almak ve saçsız olan bölgeye zarar vermeden yerleştirmek gerekmektedir. Maalesef deneyimsiz bir ekip ile yapılan operasyonlarda ekilen saçların bir kısmı hatta tamamının çıkmadığını söyleyen hastalar olmaktadır. Aslında en büyük sebep greftin alınırken veya ekilirken zarar görmesi veya greftlerin nakil öncesi bekletilirken uygun şartlar sağlanmamasından dolayı ekilen bu greftler çıkmayabilir.

Deneyimli ve uzman ekiple yapılan greft nakil işlemleri yani saç ekimi sonrası saçların tutmama ihtimali yoktur.

Ekilen saçlar ekildiği günden itibaren uzamaya başlar. Kabuk dökme işleminden sonra (10. Günden) uzayan yeni saçlar 1. Ay dolmadan saç telleri dökülür. Normal süreçte saçlar 3. Ayda çıkmaya baslar ve 12-18 ayda tamamı çıkar. Bizim uyguladığımız tedavili saç ekimi ile bu süreç daha da kısaltılmıştır.

Eğer çalıştığınız iş dolayısıyla çok sıcak ortamda değilseniz ve çok fazla terleyeceğiniz bir efor sarf ederek çalışmıyorsanız 3. Gün pansuman ve ilk yıkamanın yapıldığı günden sora istediğiniz zaman işe geri dönebilirsiniz.

Eğer çalışma şartlarınız ağırsa 1 hafta içinde geri dönebilir çalışmaya başlayabilirsiniz.

Saç ekimi öncesi lokal anestezi ile uyuşturma işlemi yapılmaktadır. İşlem sırasında veya sonrasında ağrı ve acı hissedilmez.

Evet saç ekimi operasyonu sonucunda daha sık ve gür saçlara sahip olacaksınız. 3. Ay çıkamaya başlayan saçlar uygulanan tedaviler ile daha da güçlendirilir. Ekilen saçlarla birlikte var olan saçlarında dolgunlaştığı görülmektedir.

Saçların genetik olarak dökülmeyen bölgesinden alınan greftler uzman ve deneyimli bir ekip ile yapıldığında kalıcılığı ömür boyudur. Kalıtsal kellikte olan saçınız ,nereye yerleştirilirse yerleştirilsin dökülmeme özelliğini korur. Bu nedenle saç dökülmesinin veya saçsızlığın tek kalıcı çözümü saç ekimidir.

Öncesi / Sonrası

Hastalarımızdan Gelenler

Bilgi Al
Hemen Tıkla Bilgi Al
Call Now Button